Bucharest Air Show

  • by

Sâmbătă, 27 iulie
Accesul publicului se face începând cu ora 08:00, intrarea ROMAERO

Program:

  • 08:30 – 13:30 SPECTACOL AERIAN
  • 08:30 Motoparapante
  • 08:45 Hidroavion
  • 08:50 Aeroclubul României: formaţie 2 Ikarus C42
  • 09:00 Deschidere fanfara militară şi rulaj Vlaicu II
  • 09:15 Şcoala Superioară de Aviaţie Civilă: formaţie 5 CESSNA 172
  • 09:25 Aeroclubul României: formaţie 4 ZLIN 142
  • 09:37 Aeroclubul României, ZLIN 50
  • 09:47 Aeroclubul României: evoluţie planor
  • 09:55 Exerciţiu desfăşurat de forţele Ministerului Afacerilor Interne
  • 10:05 Aeroclubul României: lansare paraşutişti
  • 10:14 The Flying Bulls: evoluţie B-25J Mitchell
  • 10:24 Aeroclubul României: evoluţie Extra 330 SC
  • 10:34 Polish Eagles Foundation, evoluție MIG 15
  • 10:44 Şcoala Superioară de Aviaţie Civilă -¬ EC 120
  • 10:54 Şcoala de paraşutism TNT Brothers: lansare paraşutişti
  • 11:02 Hawks of Romania & TAROM, Boeing 737
  • 11:13 Jurgis Kairys, evoluţie SU 31
  • 11:24 Luca Bertossio, evoluţie planor
  • 11:32 Iacării Acrobaţi, formaţie 3 YAK 52
  • 11:47 The Flying Bulls, evoluţie Alphajet
  • 11:57 Exerciţiu desfăşurat de forţele Ministerului Afacerilor Interne
  • 12:04 Aeroclubul României, evoluţie Hawks of Romania
  • 12:22 Baltic Bees, evoluţie L39 C Albatros
  • 12:47 Iacării Acrobaţi & Jurgis Kairys, formaţie 2 YAK 52 și SU 31
  • 13:15 Exerciţiu desfăşurat de forţele Ministerului Afacerilor Interne
  • 13:20 Aeroclubul României & TNT Brothers, lansare paraşutişti
  • 13:40 Exerciţiu de tractare a unei aeronave – Radu Valahu
  • 14:00 FESTIVITATEA DE PREMIERE A ECHIPELOR DE ACROBAȚIE
  • 14:30 SESIUNE DE AUTOGRAFE
  • DEMONSTRAŢIE AERIANĂ “Zbor în crepuscul”
  • 18:30 Motoparapante
  • 18:45 Aeroclubul României: formaţie 2 Ikarus C42
  • 19:00 Aeroclubul României: vânătoare de baloane 3 x ZLIN
  • 19:15 The Flying Bulls, evoluţie Alphajet
  • 19:25 Aeroclubul României: lansare paraşutişti
  • 19:32 Luca Bertossio, evoluţie planor
  • 19:40 Jurgis Kairys, evoluţie SU 31
  • 19:50 Polish Eagles Foundation, evoluţie MIG 15
  • 20:00 Aeroclubul României, formaţie planoare
  • 20:10 Aeroclubul României, evoluţie ZLIN 50
  • 20:20 Hawks of Romania – Aeroclubul României
  • 20:40 Baltic Bees, evoluţie L39 C Albatros
  • 21:03 Aeroclubul României, lansare paraşutişti
  • 21:13 Air Bandits – Iacării Acrobaţi & Jurgis Kairys
  • 21:20 Concert Antonia, Tasha şi Deep Central
  • 22:50 Spectacol de artificii
Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.