Sâmbătă, 27 iulie
Accesul publicului se face începând cu ora 08:00, intrarea ROMAERO
Program:
- 08:30 – 13:30 SPECTACOL AERIAN
- 08:30 Motoparapante
- 08:45 Hidroavion
- 08:50 Aeroclubul României: formaţie 2 Ikarus C42
- 09:00 Deschidere fanfara militară şi rulaj Vlaicu II
- 09:15 Şcoala Superioară de Aviaţie Civilă: formaţie 5 CESSNA 172
- 09:25 Aeroclubul României: formaţie 4 ZLIN 142
- 09:37 Aeroclubul României, ZLIN 50
- 09:47 Aeroclubul României: evoluţie planor
- 09:55 Exerciţiu desfăşurat de forţele Ministerului Afacerilor Interne
- 10:05 Aeroclubul României: lansare paraşutişti
- 10:14 The Flying Bulls: evoluţie B-25J Mitchell
- 10:24 Aeroclubul României: evoluţie Extra 330 SC
- 10:34 Polish Eagles Foundation, evoluție MIG 15
- 10:44 Şcoala Superioară de Aviaţie Civilă -¬ EC 120
- 10:54 Şcoala de paraşutism TNT Brothers: lansare paraşutişti
- 11:02 Hawks of Romania & TAROM, Boeing 737
- 11:13 Jurgis Kairys, evoluţie SU 31
- 11:24 Luca Bertossio, evoluţie planor
- 11:32 Iacării Acrobaţi, formaţie 3 YAK 52
- 11:47 The Flying Bulls, evoluţie Alphajet
- 11:57 Exerciţiu desfăşurat de forţele Ministerului Afacerilor Interne
- 12:04 Aeroclubul României, evoluţie Hawks of Romania
- 12:22 Baltic Bees, evoluţie L39 C Albatros
- 12:47 Iacării Acrobaţi & Jurgis Kairys, formaţie 2 YAK 52 și SU 31
- 13:15 Exerciţiu desfăşurat de forţele Ministerului Afacerilor Interne
- 13:20 Aeroclubul României & TNT Brothers, lansare paraşutişti
- 13:40 Exerciţiu de tractare a unei aeronave – Radu Valahu
- 14:00 FESTIVITATEA DE PREMIERE A ECHIPELOR DE ACROBAȚIE
- 14:30 SESIUNE DE AUTOGRAFE
- DEMONSTRAŢIE AERIANĂ “Zbor în crepuscul”
- 18:30 Motoparapante
- 18:45 Aeroclubul României: formaţie 2 Ikarus C42
- 19:00 Aeroclubul României: vânătoare de baloane 3 x ZLIN
- 19:15 The Flying Bulls, evoluţie Alphajet
- 19:25 Aeroclubul României: lansare paraşutişti
- 19:32 Luca Bertossio, evoluţie planor
- 19:40 Jurgis Kairys, evoluţie SU 31
- 19:50 Polish Eagles Foundation, evoluţie MIG 15
- 20:00 Aeroclubul României, formaţie planoare
- 20:10 Aeroclubul României, evoluţie ZLIN 50
- 20:20 Hawks of Romania – Aeroclubul României
- 20:40 Baltic Bees, evoluţie L39 C Albatros
- 21:03 Aeroclubul României, lansare paraşutişti
- 21:13 Air Bandits – Iacării Acrobaţi & Jurgis Kairys
- 21:20 Concert Antonia, Tasha şi Deep Central
- 22:50 Spectacol de artificii